Контакт-центр (057) 76-62-104
 
Контакт-центр (057) 76-62-104

До уваги клієнтів

11.10.2016 / 11:00

Відкрите звернення до Лозівського міського голови

ПАТ «Харківгаз» неодноразово інформувало Лозівську міську раду та особисто її голову про підстави та порядок встановлення в Харківській області будинкових лічильників газу. Дію Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу», Постанови КМУ від 16.05.2002р. № 620 та Кодексу ГРМ. Востаннє необхідні роз’яснення Лозівський міський голова отримав від фахівців підприємства під час наради в Харківській обласній державній адміністрації шість днів тому. Останній лист ПАТ «Харківгаз» до Лозівського міського голови додається.
Газорозподільчий комплекс Газорозподільчий комплекс ФОТО: 104.ua

На жаль, в місті за допомогою його очільників набирає обертів кампанія по відмові від встановлення будинкових лічильників газу. Нагадуємо, кошти на встановлення саме таких приладів у споживачів з однією газовою плитою закладено держрегулятором в тарифі на розподіл природного газу ПАТ «Харківгаз» та інвестиційній програмі підприємства.

В той же час, статтею 3 Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» передбачено кілька джерел фінансування робіт з встановлення газових лічильників, а саме за рахунок.

  • коштів суб'єктів  господарювання,  що   здійснюють   розподіл природного газу на відповідній території;
  • коштів відповідного бюджету;
  • інших джерел, не заборонених законодавством.

Не зважаючи на надану Законом можливість та не згоду з встановленням будинкових лічильників мером міста Лозова, пропозиції по встановленню в Лозовій виключно індивідуальних лічильників споживачам за рахунок міського бюджету до ПАТ «Харківгаз» не надходили.

Враховуючи необхідність застосування до споживачів, що відмовились від будинкового приладу обліку збільшених норм споживання газу, ПАТ «Харківгаз» пропонує вирішувати питання забезпечення обліку газу в місті Лозова на обласному рівні, з залученням представників Харківської обласної державної адміністрації та НКРЕКП.

Крім того, керівництвом Лозівської міської ради та тепломереж до даного часу не направлено газові лічильники котелень на проведення безкоштовної перевірки їх працездатності в газову компанію. Проведення такої перевірки передбачено Кодексом газорозподільних мереж, проводиться для підтвердження постійності метрологічних характеристик лічильників газу та виключення ризиків втручання в їх роботу. На даний час таку перевірку пройшли 95% котелень регіону.