Контакт-центр (057) 76-62-104
 
Контакт-центр (057) 76-62-104

Новини

08.10.2019 / 11:02

АТ «Харківгаз» рекомендує своїм клієнтам підготувати оселі до зими

Щороку за допомогою до аварійної газової служби звертається близько 20 тис. мешканців Харківської області. Небезпечні ситуації в домівках споживачів трапляються через недотримання вимог безпеки при користуванні газом: самовільна заміна газового обладнання, втручання в роботу газових мереж, несправність димоходів та вентканалів, незадовільний технічний стан газового обладнання.
Природний газ - це зручно та комфортно Природний газ - це зручно та комфортно ФОТО: 104.ua

Протягом останніх років кількість нещасних випадків при використанні газу в побуті в Україні збільшилась на 30%. Щоб підготувати своє домоволодіння до безпечного споживання газу в опалювальному сезоні, АТ «Харківгаз» рекомендує своїм клієнтам завчасно провести технічне обслуговування газового обладнання та мереж в оселі, перевірити стан димових та вентиляційних каналів. Відповідно до Правил безпеки систем газопостачання, відповідальність за справний технічний стан обладнання, мереж, димових та вентиляційних каналів у будинку покладається на власників/балансоутримувачів житла.

«Дуже часто переглядаючи новини ми дізнаємось про аварії через порушення водіями правил дорожнього руху. Не менш важкі наслідки можуть статись при нехтуванні споживачами правил безпечного поводження з газом. Міжопалювальний сезон – це найзручніший час підготувати свої оселі до зими, потурбуватись про комфорт родини», - зазначив головний інженер АТ «Харківгаз» Ігор Яковенко.

Щоб уникнути небезпечних аварійних ситуацій, споживачам потрібно дотримуватись нескладних правил поводження з природним газом:

  • Проводити своєчасне технічне обслуговування газових приладів та мереж в будинку;
  • Встановлювати, ремонтувати, міняти газове обладнання, здійснювати його технічне обслуговування тільки за допомогою фахівців спеціалізованих організацій, які мають дозвіл органів Державної служби України з питань праці.
  • Забезпечити справний технічний стан димових та вентиляційних каналів в оселі. До та під час користування газом контролювати наявність тяги в них;
  • Провітрювати приміщення під час роботи газового обладнання;
  • Не використовувати газову плиту для опалення житла;
  • При відчутті запаху газу негайно телефонувати «104».