Контакт-центр (057) 76-62-104
 
Контакт-центр (057) 76-62-104

Новини

01.07.2019 / 12:44

АТ «Харківгаз» уклав 2 тис. угод на обслуговування внутрішньобудинкових мереж

На червень поточного року в Харківській області укладено близько 2 тис. договорів на технічне обслуговування внутрішньобудинкових мереж. Найактивніше укладають договори споживачі в Зміївському та Куп’янському підрозділах.
Виконання ТО Виконання ТО ФОТО: 104.ua

Наразі власники та балансоутримувачі будинків можуть самостійно обрати спеціалізовану організацію, яка має відповідний державний дозвіл та буде здійснювати обслуговування будинкових газових мереж та приладів. З прийняттям низки законодавчих актів, а саме Закону України «Про житлово-комунальні послуги», Наказу Міністерства енергетики та вугільної промисловості № 250 від 10 травня 2018 року, Наказу Міністерства регіонального розвитку № 190 від 27 липня 2018 року, Кодексу газорозподільних систем така послуга стала ринковою та надається на підставі укладених договорів.

«Газ – вибухонебезпечна речовина тому важливо аби система газопостачання знаходилась в справному технічному стані. Якщо споживач не бажає обслуговувати систему газопостачання в будинку і не укладає договір, він створює ризик аварійної ситуації для себе та своїх сусідів», - зазначив головний інженер АТ «Харківгаз» Ігор Яковенко.

Для безаварійної роботи газових мереж та обладнання, варто проводити їх технічне обслуговування щорічно.

Вартість послуг з технічного обслуговування АТ «Харківгаз» визначається для кожного окремого споживача і залежить від наявних газових приладів в будинку, транспортних витрат. Для отримання необхідних консультацій або укладання договору з газовою компанією, споживачі природного газу можуть звернутись до центрів обслуговування клієнтів АТ «Харківгаз».

АТ «Харківгаз» сподівається, що до початку опалювального сезону власники та балансоутримувачі встигнуть обрати спеціалізовану організацію, укласти договір на технічне обслуговування та підготують свої будинки до безпечного використання газу в зимовий період.

Згідно Наказу Міністерства регіонального розвитку № 190 від 27 липня 2018 року, в багатоквартирних будинках витрати на виконання робіт з технічного обслуговування та поточного ремонту внутрішньобудинкових систем газопостачання повинні включатись до складу витрат на утримання будинку. Відсутність регулярного технічного обслуговування внутрішньобудинкових мереж призводить до погіршення їх стану та підвищує ризик виникнення аварійних ситуацій.

Відповіді НКРЕКП щодо технічного обслуговування газових мереж в будинку можна подивитись на ютуб-каналі АТ "Харківгаз".