Контакт-центр (057) 76-62-104
 
Контакт-центр (057) 76-62-104

Новини

28.08.2018 / 09:42

Газові мережі Харківщини потребують майже 93 млн грн. інвестицій

Впродовж 2018 року в безаварійну роботу газових мереж області та облік газу необхідно інвестувати 92,7 млн. гривень. Ці кошти потрібні аби опалювальний сезон пройшов у безаварійному та безперебійному для споживачів режимі, ПАТ «Харківгаз» мав змогу безкоштовно виконати повірку та встановлення лічильників у споживачів.
Ліквідація витоку газу на газопроводі Ліквідація витоку газу на газопроводі ФОТО: ПАТ "Харківгаз"

Для безвідмовної роботи газопроводів, в цьому році потрібно замінити понад три кілометри аварійних ділянок газових мереж, провести реконструкцію, капітальний ремонт 23 регуляторних пунктів, 26 технологічних ліній ГРП, 20 станцій катодного захисту газопроводів від корозії, 7 газових колодязів, придбати 6 автомобілів для виконання аварійних викликів споживачів. Кошти на ці роботи мають бути закладені регулятором – НКРЕКП в тариф на розподіл (доставку) газу ПАТ «Харківгаз».

«Автопарк ПАТ «Харківгаз» замортизований на 43%. В першу чергу – це небезпека для споживачів газу. Адже, вкрай незадовільний технічний стан транспорту аварійних бригад – ризик несвоєчасного ліквідування надзвичайних ситуацій. Цього не можливо допустити» - пояснив головний інженер ПАТ «Харківгаз» Вячеслав Іванченко.

Наразі, тариф на розподіл газу ПАТ «Харківгаз», встановлений НКРЕКП, лише на третину покриває необхідні обґрунтовані витрати. Наприклад, можливість безкоштовно повірити прилади обліку газу, передбачена тарифом для третини мешканців області. А витрати на заміну непридатних лічильників повністю відсутні в тарифі ПАТ «Харківгаз». Лише наполовину тарифом профінансоване пальне, потрібне для роботи аварійних бригад і виконання більше 20 тис. викликів споживачів на рік.

Не зважаючи на потребу передбачити обґрунтовані витрати для безпечної доставки газу споживачам, тариф ПАТ «Харківгаз» протягом кількох років не переглядався.