Контакт-центр (057) 76-62-104
 
Контакт-центр (057) 76-62-104

Новини

06.12.2018 / 11:18

Газові мережі Харківщини зможуть отримати лише 23,8 млн. грн. інвестицій

13 листопада НКРЕКП затвердила інвестиційну програму ПАТ «Харківгаз» на поточний рік. Регулятор дозволив провести реконструкцію 3 км мереж і встановити 6,4 тис індивідуальних лічильників. Загалом на інвестпрограму виділено 23,8 млн. гривень, що вчетверо менше реальних потреб.
Газопровід Газопровід ФОТО: ПАТ "Харківгаз"

Станом на кінець листопада в області налічується близько 40 тис домоволодінь без лічильників газу. В цьому році ПАТ «Харківгаз», згідно Закону про забезпечення комерційного обліку газу та інвестпрограми, встановить 6,4 тис індивідуальних лічильників на що буде направлено 12,7 млн. гривень. При такому рівні фінансування до 2021 року прилади обліку будуть встановлені тільки у половини цих споживачів.

За підрахунками ПАТ «Харківгаз», для 100% обліку газу у мешканців Харківської області до 2021 року, щорічні витрати компанії мають становити понад 25 млн. гривень. Але такі кошти не передбачені регулятором в тарифі ПАТ «Харківгаз». Отже вони відсутні і в інвестпрограмі.

«Витрати, які закладені регулятором в тарифі ПАТ «Харківгаз» не дають можливість виконати Закон «Про забезпечення комерційного обліку газу». Лише половина наших клієнтів зможе отримати безкоштовні лічильники у встановлений Законом термін. Для 100% обліку газу коштами компанії знадобиться 6 років», - зазначила комерційний директор ПАТ «Харківгаз» Ірина Лістова.

Що стосується безаварійної роботи мереж – впродовж 2018 року ПАТ «Харківгаз» за рахунок інвестпрограми має провести реконструкцію 3 км аварійних ділянок газопроводів. Зараз в області нараховується 600 км сталевих газопроводів, що експлуатуються більше 40 років.

Використання застарілих та зношених газопроводів потребує значних коштів, ресурсів, модернізації. Газорозподільна компанія отримує 55 грн. на один кілометр мереж на місяць.

ПАТ «Харківгаз» обслуговує 17 тис. км розподільних газопроводів в Харківській області, 2,5 тис. регуляторних пунктів. Кілька років поспіль газова компанія намагається збільшити інвестиції аби забезпечити облік газу і справний технічний стан газопроводів. Однак тариф ПАТ «Харківгаз» з 2016 року не переглядається, а обґрунтовані витрати досі не включені до послуг з розподілу. Це унеможливлює збільшення фінансування на інвестиції компанії.