Контакт-центр (057) 76-62-104
 
Контакт-центр (057) 76-62-104

Новини

05.10.2018 / 10:24

Інформаційна платформа Укртрансгазу не здатна забезпечити роботу ринку газу

НКРЕКП вкотре відклала запровадження добового балансування ринку газу з 1 жовтня на 1 грудня 2018 року. Вже на початку тестування платформи добового балансування Укртрансгазу, фахівцями ПАТ «Харківгаз» були виявлені чисельні недоліки в роботі системи. А сама система є відкритою для несанкціонованого використання персональних даних споживачів, анонімної підміни інформації про обсяги газу.
Використання природного газу Використання природного газу ФОТО: 104.ua

Крім можливості використання платформи добового балансування зловмисниками для власних корисних цілей, отримання сторонніми особами доступу до персональних даних споживачів, близько 2,5 тис. споживачів Харківської області на момент наповнення бази виявились не зареєстрованими на платформі добового балансування. Хоча ПАТ «Харківгаз» в повному обсязі передав зашифровану та захищену електронним цифровим підписом інформацію щодо клієнтів компанії в АТ «Укртрансгаз».

«Впровадження добового балансування дасть змогу споживачам – юридичним особам щоденно змінювати постачальника газу, придбавати газ за більш вигідними і привабливими цінами. Проте протестована платформа Укртрансгазу не гарантує безпеку угод споживачів з купівлі енергоресурсу. А виправляти помилки Укртрансгазу, в ручному режимі звіряти списки споживачів, в стислі терміни наповнювати систему недостатньою інформацією тепер мають облгази», - зазначила комерційний директор ПАТ «Харківгаз» Ірина Лістова.

ПАТ «Харківгаз» має досвід запуску програми добового балансування для операторів ГРМ. Повноцінне налаштування програмного продукту займає тривалий тестовий період. Через бездіяльність Укртрансгазу, НКРЕКП було вимушене вдвічі скоротити термін тестування платформи. В той же час, необхідні витрати на комп’ютерну техніку, персонал для щоденного наповнення бази даними про прогнозні та фактичні відбори газу в розрізі кожного споживача не були передбачені регулятором в тарифі ПАТ «Харківгаз».