Контакт-центр (057) 76-62-104
 
Контакт-центр (057) 76-62-104

Новини

25.09.2018 / 11:00

Лише 21% домоволодінь Харківщини готові до безпечного використання газу взимку

За даними ПАТ «Харківгаз», лише 21% домоволодінь області провели перевірку стану димових та вентиляційних каналів. Найгірша ситуація в Зміївському підрозділі, тут до безпечного використання газу взимку підготувались лише 10% споживачів.
Димарі необхідно періодично оглядати та за необхідності прочищати чи ремонтувати Димарі необхідно періодично оглядати та за необхідності прочищати чи ремонтувати ФОТО: 104.ua

Згідно Правил безпеки систем газопостачання, перевірку та справний стан димоходу в приватному будинку забезпечує власник житла. В багатоквартирному будинку – його балансоутримувач, об’єднання співвласників.

Такі перевірки проводять спеціалізовані організації з державним дозволом. Їх послуги оплачують споживачі газу. При несправному димоході або вентканалі спеціалізована організація, яка проводила перевірку, надає відповідний акт в газову компанію. В цьому випадку, ПАТ «Харківгаз» зобов’язане припинити газопостачання в будинок споживача аби уникнути отруєння людей чадним газом.

«Перевірка димоходів в будинку потрібна не газовій компанії, а споживачу газу. Нажаль, в цьому році вже 6 людей постраждали через свої втручання в димоходи, недотримання правил поводження з газом. Тому, чи буде родина в безпеці при користуванні газом, залежить від самих споживачів», - зазначив головний інженер ПАТ «Харківгаз» Вячеслав Іванченко. 

При несправному димарі, самостійному втручанні в його конструкцію небезпечні для людини продукти згоряння залишаються в приміщенні. Знаходження протягом двох годин в приміщенні з концентрацією чадного газу лише 0,1% призводить до втрати свідомості, після чого людина може загинути.

ПАТ «Харківгаз» радить своїм клієнтам крім обов’язкової перевірки стану димоходів та вентканалів спеціалізованими організаціями також самостійно перевіряти тягу в димарях. За консультаціями клієнти компанії можуть звертатись через Особистий кабінет на сайті 104.ua, в контакт-центр ПАТ «Харківгаз», центри обслуговування клієнтів за місцем проживання.

Перевірити димоходи та отримати акт про їх придатність перед початком опалювального сезону мають всі домоволодіння з опалювальними приладами. Це вбереже їх мешканців від отруєння небезпечним чадним газом.