Контакт-центр (057) 76-62-104
 
Контакт-центр (057) 76-62-104

Новини

05.10.2016 / 09:24

ПАТ «Харківгаз» повідомив фахівців ОБСЄ про хід робіт по встановленню загальнобудинкових лічильників газу

Згідно рішення НКРЕКП, цього року в Харківській області планується встановити понад 500 будинкових лічильників.
Під час зустрічі ПАТ "Харківгаз" з ОБСЄ обговорили хід встановлення лічильників газу в області Під час зустрічі ПАТ "Харківгаз" з ОБСЄ обговорили хід встановлення лічильників газу в області ФОТО: ПАТ "Харківгаз"

Ситуацію з забезпеченням обліку газу обговорили в ПАТ «Харківгаз» під час зустрічі з представниками Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ), яка відбулася за їхньою ініціативою. На 1 жовтня 2016р., ПАТ «Харківгаз» встановило 209 будинкових лічильників газу. До кінця року, такими приладами буде облаштовано понад 500 будинків.

ПАТ «Харківгаз» повідомило, що в поточному році в тарифі газової компанії держрегулятором передбачені витрати на встановлення будинкових лічильників газу. Забезпечення обліку за допомогою будинкових лічильників відповідає вимогам законів України.

Також в газовій компанії проінформували, що мешканці Харківщини не мають однозначного ставлення до лічильників газу. В минулому році деякі споживачі відмовлялись встановлювати індивідуальні лічильники. В зв’язку з чим, час облаштування житла, де газ використовують для приготування їжі та підігріву води, в області довелось продовжити. Цьогоріч вже є відмови від будинкових приладів обліку.

ПАТ «Харківгаз» припускає, що відмови від лічильників пов’язані з багаторазовою зміною норм споживання палива. Мешканці регіону не впевнені, що з лічильником сплачуватимуть за газ менше ніж за нормами. Тому газова компанія наголошує на необхідність раціонально та економно використовувати енергоресурс.

Також підприємство нагадало, що діючі норми споживання газу нараховуються на зареєстрованих в квартирі осіб. Після встановлення будинкового лічильника, обсяги газу нараховуватимуться на ту саму кількість зареєстрованих осіб. Однак всі мешканці будинку отримають можливість заощадити кошти, економно використовуючи газ.