Контакт-центр (057) 76-62-104
 
Контакт-центр (057) 76-62-104

Новини

27.11.2017 / 08:41

В Харківській області 50 тис. газових лічильників споживачів потребують повірки

Для надання безкоштовної послуги повірки лічильників 50 тис. клієнтам ПАТ «Харківгаз» в тарифі не вистачає близько 10 млн. грн. Тому наступного року ПАТ «Харківгаз» зможе безкоштовно повірити близько 40% лічильників, від потреби на 2018 рік.
Повірка лічильників Повірка лічильників ФОТО: ПАТ "Харківгаз"

Впродовж п’яти років кількість індивідуальних лічильників у клієнтів ПАТ «Харківгаз» зросла майже на 50 тис. Прилади обліку потрібно повіряти кожні п’ять або вісім років. В наступному році необхідно повірити 50 тис. лічильників газу.

«При знятті лічильника газу на планову повірку, мешканці області не платять кошти за роботи. Ці кошти мають бути передбачені в тарифі на розподіл газу. Проте реальна потреба в кількості повірок не відповідає витратам в тарифі», - зазначив головний метролог ПАТ «Харківгаз» Георгій Жатов.

За останні три роки, витрати на повірку лічильників, затверджені регулятором в тарифі ПАТ «Харківгаз», збільшились на 8%. Однак рівень інфляції склав до 143%. Діючий тариф, затверджений регулятором - НКРЕКП, дозволяє надати цю послугу тільки 40% клієнтів компанії.

Невідповідність передбачених затрат в тарифі до фактичних потреб, в 2018 році дозволить безкоштовно виконати повірки лічильників споживачів менш ніж на половину. Діючий тариф ПАТ «Харківгаз», який мав би забезпечити безкоштовні повірки, не враховує ані збільшення кількості домоволодінь з лічильниками, ані інфляційні процеси.