Контакт-центр (057) 76-62-104
 
Контакт-центр (057) 76-62-104

Новини

23.09.2016 / 08:09

Влада Ізюма ініціювала підвищення тарифів на газ

Ізюмська міська рада звернулась до Кабінету Міністрів України та НКРЕКП з проханням встановлювати в багатоповерхівках виключно індивідуальні лічильники газу. Але держрегулятор не передбачив таке встановлення в діючих тарифах на розподіл газу. Тому для обладнання всіх квартир з однією газовою плитою індивідуальними приладами обліку, необхідно додатково передбачити в тарифах 2 млрд. гривень щорічно, що призведе до їх п’ятикратного зростання.
Встановлення будинкових лічильників не потребує суттєвого збільшення тарифів на газ Встановлення будинкових лічильників не потребує суттєвого збільшення тарифів на газ ФОТО: ПАТ "Харківгаз"

ПАТ «Харківгаз» встановлює лічильники газу відповідно до вимог Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу», який дозволяє вибір між загальнобудинковими та індивідуальними лічильниками. За даними НКРЕКП, вартість організації будинкового обліку в 5 раз економніша за індивідуальний та не потребує суттєвого зростання тарифів газових компаній. Нині споживач з однією газовою плитою за відсутністю централізованого гарячого водопостачання оплачує за послуги з доставки газу ПАТ «Харківгаз» щомісячно лише 5 грн. Мешканець приватного домоволодіння за аналогічні послуги в зимовий період оплачує близько 150 грн. Ці кошти є тарифним надходженням газової компанії, з якого в тому числі встановлюються лічильники газу.

Для встановлення всім споживачам індивідуальних лічильників в квартирах необхідно п’ятикратне зростання тарифу на розподіл газу. В такому випадку  мешканцям багатоповерхівок довелося б оплачувати газовій компанії 25 грн. в місяць, а мешканцям приватного сектору 750 грн. Оскільки тариф на розподіл газу є складовою ціни газу, основний фінансовий тягар по встановленню квартирних лічильників було б покладено на приватний сектор. Незважаючи на таку дискримінацію,  деякі представники місцевих органів влади все ж таки наполягають на встановленні індивідуальних приладів.

Витрати на установку будинкових лічильників газу в 2016р. поадресно закладені держрегулятором в інвестиційну програму ПАТ «Харківгаз». Відповідно і в тариф на розподіл компанії, що є складовою ціни газу. Тож ПАТ «Харківгаз» виконує роботи виключно в межах коштів, закладених в тарифі та оплачених споживачами. «В даний час в тарифі  ПАТ «Харківгаз», затвердженому держрегулятором, відсутні кошти на встановлення всім споживачам індивідуальних лічильників газу. Згідно Закону України, роботи можуть виконуватись не тільки за рахунок газових компаній. Встановлення лічильників може проводитись за бюджетні кошти і кошти споживачів.  Бюджетні кошти на лічильники для мешканців області в цьому році не виділялись», - зазначив комерційний директор ПАТ «Харківгаз» Юрій Маслюк.

 Додаток: Лист-роз’яснення НКРЕКП щодо організації обліку газу.