Контакт-центр (057) 76-62-104
 
Контакт-центр (057) 76-62-104

Новини

28.07.2017 / 10:07

Впродовж двох років у газові мережі Харківщини необхідно інвестувати 85 млн. грн.

Для безперебійної доставки газу споживачам Харківської області на газорозподільній системі регіону необхідно провести комплекс ремонтних робіт. Серед них: заміна близько 8 км. аварійних ділянок газопроводів, понад 2,5 тис. пристроїв та обладнання на них, капітальний ремонт і заміна майже 30 регуляторних пунктів, обстеження 17 тис. км. газових мереж. На виконання цих робіт, впродовж наступних двох років, ПАТ «Харківгаз» необхідно скерувати 85 млн. грн.
У безаварійну роботу газових мереж необхідно спрямувати 85 млн. гривень У безаварійну роботу газових мереж необхідно спрямувати 85 млн. гривень ФОТО: ПАТ "Харківгаз"

Газопроводи мають різних власників але їх обстеження, ремонти, ліквідацію аварійних ситуацій, здійснює ПАТ «Харківгаз» за рахунок тарифу на розподіл. На сьогодні, більша частина газових мереж Харківської області мають вже значний термін експлуатації - понад 25 років. Чим більший цей термін, тим вищий ризик витоків газу на окремих ділянках газорозподільної системи. А це може призвести до аварійних ситуацій та, як наслідок, зупинки газопостачання для споживачів. Щоб завчасно попередити аварії, ПАТ «Харківгаз» регулярно проводить огляд газопроводів, щодня контролює їх технічний стан, забезпечує роботу майже 150 аварійних бригад. Не рідше двох разів на місяць фахівці компанії здійснюють обхід газових мереж та перевіряють систему на витоки, щотижня контролюють роботу 2,5 тис. регуляторних пунктів. З початку року, під час таких оглядів, фахівці виявили та ліквідували 10 тис. витоків газу на газопроводах та ще таку ж кількість у помешканнях споживачів.

 «Залежно від масштабу витоку газу та технічного стану газової мережі, ремонтні роботи на ній тривають від кількох днів. Але можуть зайняти й кілька тижнів. Зменшити кількість витоків можливо шляхом інвестування коштів у заміну чи капітальний ремонт старих газопроводів, обладнання та споруд на них. В іншому випадку, зупинки газопостачання для споживачів можуть виникати все частіше та стати ще більш тривалими», -  розповів головний інженер ПАТ «Харківгаз» Вячеслав Іванченко.

На сьогодні загальна протяжність газопроводів, якими блакитне паливо доставляється до споживачів Харківської області, становить 17 тис. км. Щоб кожен мешканець області мав змогу отримувати природний газ в цілодобовому режимі, протягом двох років в газорозподільну систему Харківської області потрібно інвестувати 85 млн. грн. Проте, розмір коштів, які закладені у тарифі ПАТ «Харківгаз», дозволяє підприємству профінансувати необхідні роботи лише на 60%. В результаті недофінансування тарифу газової компанії та дефіциту коштів на обслуговування мереж, щороку їх технічний стан погіршується, що призводить до  зменшення рівня їх безпеки та триваліших зупинок газопостачання для споживачів.