Контакт-центр (057) 76-62-104
 
Контакт-центр (057) 76-62-104

Новини

03.04.2018 / 16:14

За підсумками 2017 року ПАТ «Харківгаз» отримав консолідований збиток 1157,6 млн. грн.

Через невідповідність тарифу, встановленого НКРЕКП, економічно-обгрунтованим витратам компанії, формування резервів під неповні розрахунки споживачів Харківської області та Харкова за отримані послуги, видатки ПАТ «Харківгаз» перевищили консолідований дохід. Це призвело до отримання збитку в розмірі 1157,6 млн. гривень. За підсумками 2017 року консолідована виручка газорозподільної компанії ПАТ «Харківгаз» склала 5005,8 млн. гривень.
Пошук бригадою САВР витоку газу на підземному газопроводі Пошук бригадою САВР витоку газу на підземному газопроводі ФОТО: ПАТ "Харківгаз"

Встановлений НКРЕКП тариф на розподіл природного газу не покриває реальну вартість робіт, товарів та послуг. В той же час, рівень розрахунків населення області за отримані послуги склав 82%. Через що компанія протягом року відчувала гострий дефіцит коштів. А діяльність ПАТ «Харківгаз» стала збитковою за підсумками 2017 року.

Наприклад, тарифом, встановленим НКРЕКП для ПАТ «Харківгаз» передбачено, що компанія закупатиме на ринку газ для виробничо-технологічних потреб за ціною 5880,90 грн./тис. куб. м (без ПДВ). Фактична ціна природного газу в минулому році становила 8130,06 грн./тис. куб. м (без ПДВ).

В діючому тарифі компанії «Харківгаз» на закупівлю природного газу для виробничо-технологічних потреб передбачено 320 млн. грн. Фактична вартість закупівлі цього газу на 38% вища, ніж передбачено в тарифі НКРЕКП. При цьому, витрати на придбання палива складають 57% всієї тарифної виручки з розподілу газу.

За 2017 рік на 19% зросли витрати компанії, повязані з розподілом природного газу. Основною причиною зростання є інфляційні процеси. Наприклад, збільшення вартості пального, необхідного для забезпечення роботи майже 150 бригад аварійно-диспетчерської служби і виконання заявок споживачів.

Середня заробітна плата в ПАТ «Харківгаз» склала 4,7 тис. гривень. Це майже вдвічі менше ніж середній рівень оплати праці в енергетиці. І в десятки разів нижча за середню зарплату співробітника НАК «Нафтогаз України». Через низький рівень тарифної заробітної плати, кількість вакансій в ПАТ «Харківгаз» протягом року зросла в 2 рази.

ПАТ «Харківгаз» неодноразово зверталось до НКРЕКП, яка встановлює тарифи на розподіл природного газу, з розрахунками економічно-обгрунтованих витрат компанії. В 2017 році ПАТ «Харківгаз» двічі проходило процедуру подання тарифів, однак вони не були затверджені.