Контакт-центр (057) 76-62-104
 
Контакт-центр (057) 76-62-104

Новини

22.08.2019 / 16:21

Заробітні плати для працівників АТ «Харківгаз» майже 4 роки не переглядаються НКРЕКП

На сьогодні з компанії АТ «Харківгаз» за власним бажанням звільнилось більше 40% працівників аварійно-диспетчерської служби та персоналу робітничих професій, майже 50% спеціалістів, які обслуговують газові мережі. Це наслідок ігнорування НКРЕКП обов’язку встановлювати економічно-обґрунтованих тарифів на розподіл для АТ «Харківгаз».
Мітинг працівників Операторів ГРМ під стінами НКРЕКП через наднизькі заробітні плати в газорозподільній галузі Мітинг працівників Операторів ГРМ під стінами НКРЕКП через наднизькі заробітні плати в газорозподільній галузі ФОТО: АТ "Харківгаз"

Розмір фонду оплати праці для працівників АТ «Харківгаз» визначається державним регулятором в тарифі на розподіл газу. З 2016 року тариф та витрати на заробітні плати були «заморожені» НКРЕКП і з цього часу взагалі не переглядались.

За цей період в Харківській області середня заробітна плата в енергетичному секторі збільшилась майже в 2 рази. Дискримінація працівників АТ «Харківгаз» з боку НКРЕКП стала причиною масових звільнень. Тільки за цей рік через низькі заробітні плати з компанії вже звільнились 250 фахівців.

«Кілька років поспіль ми чуємо обіцянки НКРЕКП переглянути витрати на заробітні плати для працівників компанії. Складається враження, що в Україні не потрібна газорозподільна галузь і газ споживачам не потрібно доставляти. Бо далі обіцянок за чотири роки справа і не дійшла. Хоча передбачати в тарифі обґрунтовані витрати -  це прямий обов’язок НКРЕКП відповідно до Закону» - зазначила голова профспілки працівників АТ «Харківгаз» Ольга Василенко.

На сьогодні, середня заробітна плата в АТ «Харківгаз» складає близько 5 тис. грн. на місяць (за виключенням податків і зборів). Це суттєво нижче ніж в промисловості, енергетиці, водопостачанні, будівництві, транспортуванні  та інших секторах Харківської області. Підприємству не вистачає: працівників аварійної служби, монтерів із захисту підземних газопроводів від корозії, слюсарів, контролерів, майстрів, спеціалістів центрів обслуговування клієнтів та ін.