Контакт-центр (057) 76-62-104
 
Контакт-центр (057) 76-62-104

Ваша безпека

08.05.2014 / 10:44

Планово-технічне обслуговування житлових будинків

Планово-технічне обслуговування (ПТО) внутрішньобудинкових систем газопостачання житлових будинків проводиться з метою виявлення витоків газу, запобігання виникнення аварійних ситуацій і ґрунтується на планово-попереджувальній системі робіт. Отже ПТО проводиться для Вашої безпеки.
Контроль стану газового обладнання споживача в м. Чугуїв Контроль стану газового обладнання споживача в м. Чугуїв ФОТО: ПАТ "Харківгаз"

Як проводиться ПТО

При проведенні ПТО тимчасово припиняється подача газу, про що газова компанія повідомляє мешканців багатоквартирних будинків завчасно. Інформація з термінами проведення технічного обслуговування розміщується на дошках оголошень поряд з під’їздами житлових будинків.

Після припинення подачі газу працівники ПАТ «Харківгаз» проводять обстеження на щільність внутрішньопід׳їздні, внутрішньоквартирні газопроводи, газові прилади та апарати.

Під час проведення ПТО у помешканні також перевірять:

 • відповідність установки газових приладів, прокладання газопроводів та побудови приміщень вимогам проекту і діючих нормативних актів;
 • наявність вільного доступу до газопроводів і газових приладів, а також у підвали та на горища, де прокладені газопроводи;
 • димові та вентиляційні канали на наявність тяги;
 • працездатність газової апаратури, пальників, автоматичних пристроїв.

Крім цього, під час проведення ПТО служба має виконати роботи з: 

 • очищення, налагодження та регулювання газової апаратури, пальників, автоматичних пристроїв;
 • розбирання, очищення від залишків корозії і мастила та змащування всіх запірних пристроїв, установлених на газопроводах та газових приладах;
 • очищення теплообмінних апаратів від сажі та окалини;
 • дрібного ремонту газової апаратури і приладів.

До того ж представники газової компанії проведуть із мешканцями інструктаж з правил безпечного використання газу в побуті.

Після проведення ПТО, відновлення газопостачання в житловому будинку здійснюється ПАТ «Харківгаз».

Для усунення виявлених недоліків необхідно 100% наявність споживачів в кожній квартирі. У разі  не допуску робітників ПАТ «Харківгаз» хоча б в одну квартиру відновлення газопостачання в будинку не виявляється можливим. Ці вимоги передбачені Правилами безпеки систем газопостачання.

Роботи проводяться відповідно до "Положення про порядок технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання житлових будинків, громадських будівель, підприємств побутового та комунального призначення", затвердженого Наказом ДАКХ "Укргаз" від 30.07.1997 р. № 35

 Періодичність робіт

У житлових будинках передбачено таку періодичність проведення ПТО:

 • у комунальних квартирах та якщо встановлені газові печі, проточні, ємкісні водонагрівачі (у т. ч. опалювальні котли) та інші прилади з відводом продуктів згоряння газу в димові канали – не рідше 1 разу на рік;
 • якщо встановлені лише газові плити – не рідше 1 разу на 3 роки.

 Які документи потрібно надати і які підписати

Документи, які споживач має пред’явити на вимогу представника газової компаніх під час проведення ПТО:

 • Проект на газифікацію домоволодіння;
 • Акт перевірки технічного стану димових і вентиляційних каналів (акт перевірки ДВК отримується та надається в газове господарство споживачами природного газу–власниками приватного домоволодіння або балансоутримувачами багатоповерхових житлових будинків).

По завершенню ПТО споживач своїм підписом у інвентаризаційної відомості підтверджує факт проведення робіт і отримання інструктажу з правил безпечного використання газу в побуті.

В разі наявності зауважень та недоліків в роботі газового обладнання та мереж, що суперечать вимогам Правил безпеки систем газопостачання і Кодексу газорозподільних систем, споживач повинен забезпечити усунення виявлених несправностей в роботі газового устаткування. В цьому випадку газова компанія видає припис на усунення виявлених порушень. Який споживач засвідчує своїм підписом.

Як відремонтувати Ваше газове обладнання дивіться в розділі «Ремонт газових приладів».

Графіки проведення технічного обслуговування газового обладнання споживачів та інших робіт, повязаних з припиненням газопостачання можна подивитись в розділі "До уваги клієнтів".